Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
14 Czerwca 2017 - wiadomości żeglarskie
Wyścigi na Święto Morza

Regatowe emocje czekają żeglarzy w weekend 23-25 czerwca. W czasie Święta Morza w Gdyni odbędą się Puchary Marynarki Wojennej RP oraz Bieg Kaprów – Memoriał Generała Mariusza Zaruskiego.
23 maja w Gdyni rozpocznie się trzydniowe Święto Morza, w którym jak co roku nie zabraknie żeglarskich emocji. W piątek i sobotę na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się regaty o Puchary Marynarki Wojennej RP.

– Spodziewamy się około dwudziestu jachtów – Puchary Marynarki Wojennej zaliczane są do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, więc cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi Edward Kinas, komandor Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”.

Puchary Marynarki Wojennej RP

Foto: Fb/JKMW Kotwica

W ubiegłym roku w grupie ORC zwyciężyły jachty „Polled 2” Jacka Chabowskiego (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) i „Pallas” Jana Piernikarczyka (Jacht Klub Morski „Gryf” Gdynia), a w grupie WWMW – „Reda” Krzysztofa Paca (Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej).

Tegoroczne regaty zostaną otwarte w piątek, o 17, a godzinę później ruszy pierwszy wyścig. W sobotę o 18 w siedzibie Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się spotkanie żeglarskie dla uczestników.
Z kolei Bieg Kaprów – Memoriał Generała Mariusza Zaruskiego – zacznie się w niedzielę 25 czerwca. Będzie to okazja nie tylko do pościgania się, ale również upamiętnienia jednego z ojców polskiego żeglarstwa.

– Ponieważ obchodzimy Rok Zaruskiego, chcieliśmy go uczcić tymi regatami oraz podtrzymać pamięć o nim w naszym klubie – mówi Edward Kinas. – Jest to tym ważniejsze, że Mariusz Zaruski, zanim jeszcze założył Yacht Klub Polski, był związany z klubami wojskowymi.
W 2016 roku w tej imprezie w grupie ORC triumfował Jan Piernikarczyk na „Pallas”, a w grupie WWMW Jerzy Brezdeń na jachcie „Kapitan II”. Start zaplanowano na godzinę 10.

Uroczyste zakończenie obu regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 16 przed siedzibą JKMW Kotwica.
Organizatorem regat jest Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica”, a współorganizatorami Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej, Pomorski Związek Żeglarski, Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego i Gdyńskie Centrum Sportu.
Tekst: Jedrzej Szerle


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2018 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!