Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
19 Czerwca 2017 - wiadomości żeglarskie
Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club kończy regaty Giraglia Rolex Cup na 16. miejscu

Dwudziestoosobowa załoga reprezentująca Ocean Challenge Yacht Club zakończyła udział w wyścigach krótkich w St. Tropez na 16. miejscu. Polacy musieli wycofać się z wyścigu długiego La Giraglia ze względu na problemy z kilem i słaby wiatr.

184 jachty wzięły udział w 65. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym. Regaty składały się trzech dni wyścigów taktycznych wokół St. Tropez (11-13 czerwca) oraz wyścigu nawigacyjnego na dystansie 243 mil morskich, słynna La Giraglia, z metą w Genui (14-16 czerwca).

Przemysław Tarnacki

Przemysław Tarnacki

Relacja z regat:
https://www.youtube.com/watch?v=INFVAEjl2CA
Strona regat: https://www.giragliarolexcup.com/index.asp

‘Mamy za sobą wymagający tydzień. Z wyścigu długodystansowego La Giraglia musieliśmy się wycofać ze względu na problemy techniczne z kilem, stan zdrowia jednego z naszych członków załogi oraz bardzo słaby wiatr. Po mecie okazało się, że jedna czwarta floty zrezygnowało z powodu braku wiatru. Opanowanie takiego jachtu we, wbrew pozorom ciężkich warunkach słabego wiatru wymaga solidnej techniki żeglowania, którą wspólnym trudem udało nam się osiągnąć. To jeden z cenniejszych tygodni w historii naszego Klubu, za który bardzo dziękuję mojej załodze’ komentuje skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki.
Strona Tarnacki Yacht Racing: www.tarnacki.com
Polacy płynęli na jachcie Green Dragon klasy Volvo Ocean Race 70. Jacht wykonany jest w 100% z Carbonu, posiada uchylny kil, miecze i sporą powierzchnię żagli, która z łatwością umożliwia osiąganie prędkości w okolicach 30 węzłów. Na tym samym jachcie w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race startował Brytyjczyk Ian Walker, późniejszy zwycięzca tych regat.

Jacht Green Dragon:
https://www.youtube.com/watch?v=aNXE9YP0kYU
https://www.youtube.com/watch?v=rBwxPE9RZ_k

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

Strona klubu: www.oceanchallenge.club


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2018 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!