Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
14 Października 2017 - wiadomości żeglarskie
Znamy nominowanych do Kryształowego Żagla!

W Gdańsku obradowała 13 października kapituła Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel 2017. Zwycięzców poznamy 2 grudnia w Przywidzu. Kryształowy Żagiel jest nagrodą PoZŻ, przyznawaną raz do roku za pomorskie osiągnięcia żeglarskie w roku minionym. W tym roku już po raz dziewiąty.

13 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku zebrała się kapituła, która wyłoniła nominowanych w dziewięciu kategoriach. Przewodniczył jej marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przy wsparciu prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego.

Kryształowy Żagiel

Foto: Tadeusz Lademann

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarz Roku 2017 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego” otrzymali: Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot) za m. in. drugie miejsce w MŚ A-Class, Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot) za m. in. trzecie miejsce w MŚ A-Class oraz Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) za m. in. pierwsze miejsce w Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce.

Nominacje w kategorii „Pomorska Żeglarka Roku 2017” uzyskały: Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) za m. in. pierwsze miejsce w MŚ w klasie 470, Zuzanna Rybicka za m. in. pierwsze miejsce w MŚ Juniorów w klasie DN oraz Maja Dziarnowska(SKŻ Ergo Hestia Sopot) za m. in. trzecie miejsce w MŚ Slalomu kobiet.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarski Trener Roku 2017” otrzymali: Filip Lipski(UKS Navigo Sopot) za m. in. przygotowanie polskiego teamu do MŚ A-Class, Patryk Kuczys-Lutomski za m. in. szkolenie zawodników w klasie Laser i O’pen BIC oraz Karol Jączkowski za m. in. przygotowanie reprezentacji w klasie Optimist na Drużynowe ME.

Nominacje w kategorii „Pomorski Nauczyciel Żeglarstwa Roku 2017”, za szkolenie dzieci i młodzieży, otrzymali: Tadeusz Żurek (UKS Wiking Kamienica Królewska) oraz Piotr Kamola (KS AZS AWFiS Gdańsk).

Nominacje w kategorii „Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2017” otrzymały: MŚ A-Class w Sopocie, Dr Irena Eris Mistrzostwa Europy ORC w Gdańsku oraz cykl regat III Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarski Klub Roku 2017” otrzymali: UKS Navigo Sopot za m. in. organizację MŚ A-Class w Sopocie, SKŻ Ergo Hestia Sopot za m. in. organizację ME Formula Windsurfing w Sopocie i KS AZS AWFiS Gdańsk za m. in. sukcesy sportowe swoich zawodników.

Za wspieranie pomorskiego żeglarstwa nominacje w kategorii „Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa 2017” otrzymali: burmistrz Władysławowa Roman Kużel, Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego MW w Gdyni oraz dziennikarz Aleksander Gosk.

W kategorii „Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2017” kapituła przyznała jedną nagrodę. W kategorii „Pomorski Żeglarski Talent Roku 2017”, która wiąże się dodatkowo z nagrodą finansową w wysokości tysiąca złotych, kapituła przyznała trzy równorzędne nagrody. Zostaną one ogłoszone (podobnie jak zwycięzcy w reszcie kategorii) w trakcie Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się w Przywidzu 2 grudnia o godz. 18.
tekst: Tomasz Falba


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2018 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!