Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
21 Listopada 2018 - wiadomości żeglarskie
Czarter jachtów online z platformą Click & Boat

Click & Boat to dynamicznie rozwijający się startup oferujący platformę internetową do czarteru jachtów. Popularna w Europie strona jest dostępna także w polskiej wersji językowej, udostępniając społeczności żeglarskiej w Polsce swoją szeroką ofertę ponad 30 tysięcy łodzi. Na stronie dostępne są jachty żaglowe, łodzie motorowe, a nawet skutery wodne. To świetne, kompleksowe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wypoczynek na wodzie. Polacy, którzy preferują czarter jachtów w Chorwacji na pewno znajdą coś dla siebie. Platforma oferują również bogaty wybór jednostek w innych krajach, takich jak Grecja, Francja, Włochy czy Hiszpania. Coraz więcej właścicieli łodzi z Polski rejestruje się na platformie, więc rośnie też oferta platformy na Mazurach i nad Bałtykiem. Poniżej wyjaśniamy, jak korzystać z platformy i jak wyglądał rozwój firmy na przestrzeni pięciu lat jej istnienia.

żeglarstwo


Jak korzystać z platformy
Osoby zainteresowane wynajęciem łodzi dzięki platformie Click & Boat mogą w łatwy sposób wyszukać jachty dostępne w danej okolicy. Wyniki wyszukiwania można zawęzić za pomocą filtrów dotyczących m.in. ceny czarteru, właściwości łodzi czy typu czarteru (na platformie dostępne są zarówno czartery bareboat jak i ze sternikiem). Dzięki temu znalezienie odpowiedniej jednostki jest proste i wygodne. W kolejnym kroku mamy do wyboru – zadać właścicielowi pytanie wysyłając wiadomość na platformie (jeżeli potrzebujemy więcej informacji dotyczących oferty) lub wysłać zapytanie o rezerwację. W tym drugim przypadku wystarczy, że właściciel potwierdzi zapytanie i rezerwacja czarteru jest już potwierdzona.

Po zakończeniu czarteru użytkownicy mają możliwość zostawienia komentarza na swoich profilach, dzieląc się swoimi doświadczeniami ze społecznością Click & Boat i budując wiarygodność swojego profilu. Dzięki możliwości wystawiania ocen, wybierając wymarzony czarter można posiłkować się opiniami innych użytkowników.

żeglarstwo


Więcej o Click & Boat
Ta platforma do czarteru jachtów jest często porównywana do Airbnb, jako odpowiednik tego serwisu na wodzie. Wynika to z tego, że działanie obydwu tych platform opiera się na idei tzw. „shared economy”, czyli ekonomii współdzielenia. Chodzi o udostępnianie innym osobom posiadanego dobra, z którego w danym momencie nie korzystamy. W przypadku Click & Boat prywatni właściciele jachtów mogą udostępnić je innymi miłośnikom żeglarstwa. To doskonały sposób na to, aby jacht był częściej wykorzystywany. Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwala na zwrot kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem jednostki. Od 2017 roku na platformie dostępne są również oferty profesjonalnych firm czarterowych.

Firma zaczęła swoją działalność w 2013 roku we Francji. Po sukcesie na rynku lokalnym, zaczęła rozwijać się na rynkach zagranicznych. Aktualnie platforma jest dostępna w kilku wersjach językowych (m.in. angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej i polskiej) i nazywana jest europejskim liderem czarteru jachtów.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!