Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
28 Listopada 2018 - wiadomości żeglarskie
Najmłodsza i jedyna kobieta biorąca udział w wyścigu Golden Globe Race dotarła do Storm Bay w Australii

Przybycie do zatoki nastąpiło po kilku wyczerpujących tygodniach, kiedy to Susie przeżyła groźny sztorm z bardzo silnym wiatrem i 13-metrowymi falami. Żeglarka podjęła decyzję o wyruszeniu na zachód, co doprowadziło ją do trzykrotnego przekroczenia przylądka Leeuwin. Jak powiedziała, było to "kilka strasznych dni" spędzonych w jednych z najgorszych warunków, w jakich pływała. Była zdumiona, że mimo kilku groźnych sytuacji jacht się nie wywrócił. Mimo że Susie stanęła w ciągu czterech ostatnich miesięcy przed kilkoma trudnymi wyzwaniami, cały czas wykazywała się niezwykłą siłą charakteru i umiejętnością działania. Jest dla nas wszystkich w DHL Express inspiracją i z niecierpliwością oczekujemy jej powrotu do Les Sables w przyszłym roku. Do tego czasu będziemy śledzić jej nadajnik i trzymać za nią kciuki, gdy będzie wyruszała w kolejny etap podróży – powiedział Ken Allen, CEO DHL Express.

Półmetek podróży

Przy bramie Storm Bay Susie spędziła czas w dobrym nastroju, rozmawiając z organizatorami wyścigów, mediami i przedstawicielami DHL Express Australia, którzy przybyli ją przywitać. To wspaniale, że udało mi się już odbyć połowę drogi dookoła świata - powiedziała Susie. Miałam ciężkie kilka tygodni, szczególnie po uderzeniu we mnie silnego sztormu, w którym złamał się mój wiatromierz, przez co musiałam sterować łodzią ręcznie przez ponad dziesięć godzin, w 13-metrowych falach. Na szczęście DHL Starlight radzi sobie naprawdę dobrze, za wyjątkiem kilku małych nieszczelności, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że przepłynęłam już ponad 14 000 mil! Teraz czeka mnie podróż przez Morze Tasmańskie i oczywiście liczę na to, że Ocean Spokojny rzeczywiście okaże się spokojny i zaoferuje mi niebieskie niebo i doskonałe warunki – żartowała.

Susie Goodall

Susie Goodall

Firmie DHL Express udaje się utrzymywać stały kontakt z Susie podczas wyścigu poprzez sieć łączności radiowej o wysokiej częstotliwości. Dzięki stacjom w Hiszpanii, RPA, Australii, Nowej Zelandii, Chile i Argentynie, DHL cały czas będzie wspierać Susie podczas wyścigu. Podróżniczka przekroczy teraz południowy Pacyfik i okrąży przylądek Horn, a następnie skieruje się w stronę Oceanu Atlantyckiego i z powrotem do Les Sables d'Olonne we Francji, gdzie zakończy wyścig Golden Global Race.

Od 1 lipca, czyli dnia rozpoczęcia samotnego, nieprzerwanego rejsu dookoła świata, Susie Goodall przepłynęła już przez Atlantyk i Ocean Indyjski ponad 14 500 mil morskich. Jest jedyną kobietą i jednocześnie najmłodszą zawodniczką spośród 8 żeglarzy, którzy próbują odbyć podróż bez udziału nowoczesnego sprzętu i zewnętrznej pomocy.
Aby śledzić na bieżąco podróż Susie, odwiedź stronę: discover.dhl.com


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!