Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
31 Maja 2019 - wiadomości żeglarskie
Piotr Cichocki liderem mistrzostw Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

Piotr Cichocki zajmuje pierwsze miejsce w klasie Hansa 303 po dwóch dniach mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które odbywają się w Gmunden w Austrii.

Od wtorku 28 maja na austriackim jeziorze Traunsee odbywają się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 49 zawodników z 11 krajów, którzy ścigają się w dwóch klasach - 2.4 mR i Hansa 303. Na starcie stanęło troje reprezentantów Polski, a nie siedmioro, tak jak widniało na liście startowej przed rozpoczęciem regat. Impreza ma formułę otwartą więc mogą w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Pierwszy dzień minął początkowo na oczekiwaniu na wiatr, po czy udało się organizatorom przeprowadzić po jednym wyścigu. Z kolei w środę odbyły się po trzy starty w każdej flocie. Bardzo dobrze w klasie Hansa 303 radzi sobie broniący tytułu Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który wygrał trzy wyścigi oraz raz był drugi i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Pięć punktów traci do niego znajdujący się na drugiej pozycji Francuz Tom Mallet. Natomiast piąty jest brązowy medalista sprzed roku Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn).

W kategorii kobiet świetne, drugie miejsce zajmuje Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), która traci cztery punkty do prowadzącej Austriaczki Mariny Perterer. Z kolei trzy punkty za nią znajduje się trzecia w zawodach, Hiszpanka Violeta del Reino.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!