Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
3 Czerwca 2019 - wiadomości żeglarskie
Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami Europy, Waldemar Wóźniak trzeci!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote medale, a Waldemar Woźniak brązowy w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja - 1 czerwca odbyły się w Gmunden w Austrii.

Na austriackim jeziorze Traunsee obyły się mistrzostwa Starego Kontynentu żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasach Hansa 303 oraz 2.4 mR. Na starcie stanęło ostatecznie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą więc mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami Europy, Waldemar Wóźniak trzeci, żeglarstwo

fot. materiały prasowe

Do rywalizacji przystąpiło troje reprezentantów Polski, którzy ścigali się w klasie Hansa 303 i spisali się świetnie. Fenomenalnie żeglował Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów oraz raz był drugi, dzięki czemu pewnie obronił złoty medal sprzed roku, deklasując resztę stawki. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn), również powtarzając zeszłoroczny wyczyn. Wicemistrzem Europy został Francuz Edouard Champault, który stracił do Cichockiego aż dwadzieścia sześć punktów, a Woźniaka wyprzedził o dziesięć.

Za przykładem kolegów poszła Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn) i wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami i Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce. Na podium stanęły także Austriaczka Marina Perterer i Hiszpanka Violeta del Reino, które straciły do naszej zawodniczki kolejno siedem i dwadzieścia trzy punkty.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!