Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
18 Czerwca 2019 - wiadomości żeglarskie
Był wiatr, była walka – w Sopocie rozegrano Trzy Mola 2019

W dniach 15-16 czerwca 2019 w Sopocie odbyły się Regaty Pucharu Polski Katamaranów „Trzy Mola”. Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu.

W regatach wzięły udział 34 załogi. Zgodnie z planem rozegrano 6 wyścigów, po 3 każdego dnia. W sobotę wiał nie za duży, stabilny wiatr od morza, ale fala w stosunku do siły wiatru była duża i miała wpływ na żeglugę. Po wyścigach w tym dniu uczestnicy regat wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sailors for the Sea” i pozbierali śmieci wokół klubu i na wydmach. Na koniec dnia wszyscy spotkali się na poczęstunku, gdzie główną atrakcją jest jak zwykle grillowany łosoś z Almaru.

Trzy Mola 2019, żeglarstwo

Foto: Rafał Czepułkowski FotoSurf

W niedzielę zgodnie z prognozą wiał szkwalisty wiatr od lądu. Najsilniejsze podmuchy wiatru osiągały ponad 20 węzłów. Wiatr kręcił i taktycznie były to bardzo wymagające warunki do żeglugi. Oprócz trudnych warunków wietrznych załogi musiały opanować swoje bardzo szybkie jednostki – katamarany to jedne z najszybszych jachtów. Tego dnia wielu załogom zdarzyły się wywrotki. Nie obyło się również bez awarii sprzętowych. Najważniejsze jednak, że zawodnicy wrócili z wody zadowoleni, bo był wiatr i walka. Na ceremonii zakończenia regat zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, puchary i dyplomy.

Regaty „Trzy Mola” organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zapraszamy na następne regaty organizowane przez klub UKS Navigo, a będzie to Sopot Optimist Cup w dniach 6-7 lipca.
Strona klubu: www.katamaran.sopot.pl
tekst: UKS Navigo


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!