Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
26 Stycznia 2020 - wiadomości żeglarskie
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar trzecie w Pucharze Świata w Miami

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, czyli polska załoga klasy 470 na trzecim miejscu w regatach Pucharu Świata w Miami! Rozegrano 8 wyścigów, w tym jeden medalowy, a polskie zawodniczki pokazały, że potrafią świetnie żeglować w każdych warunkach. W Miami nie brakowało bowiem wiatru, dużych fal oraz deszczu.

- Jesteśmy bardzo zadowolone ze stylu, w jakim rozpoczęłyśmy sezon. Warunki nie były łatwe, a do wyścigu medalowego przystępowałyśmy w ciasnej sytuacji punktowej z sześcioma załogami. Było więc dużo presji, dużo myślenia i wyszłyśmy obronną ręką z tego wyścigu, z czego się bardzo cieszymy. Dałyśmy radę rozegrać bardzo dobry wyścig medalowy, ze spokojną głową, dobrze taktycznie i szybkościowo, więc tylko się cieszyć – mówi Jolanta Ogar.

Regaty z dużą przewagą wygrała załoga z Francji, Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Srebro przypadło żeglarkom ze Słowenii, Tinie Mrak i Veronice Macarol. Słowenki miały nad Polkami zaledwie jeden punkt przewagi. Co ciekawe, zwycięska francuska załoga na co dzień trenuje razem z Agnieszką Skrzypulec i Jolą Ogar.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, żeglarstwo

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar

- Współpracę z Camille i Aloise zaczęliśmy w maju ubiegłego roku i jesteśmy bardzo zadowoleni ze stylu treningu, wyników i tego, że wymieniamy się informacjami. Korzystamy ze wspólnej logistyki, bo między innymi tu przysłaliśmy sprzęt w ich kontenerze i z ich trenerem dzieliłem ponton, więc współpraca jest wzorowa. Jestem zadowolony zarówno z wyniku, jak i z żeglowania moich podopiecznych, szczególnie z szybkości łodzi i dyscypliny taktycznej oraz z tego, że wspólnie wypracowujemy taktykę, którą dziewczyny później na wodzie realizują – mówi Zdzisław Staniul, trener polskiej załogi.

Teraz czas na krótki odpoczynek i dziesięciodniowy pobyt w domu. Następnie Agnieszkę i Jolę czeka tygodniowe zgrupowanie w portugalskiej Villamourze, gdzie będą trenować z zawodniczkami z Francji. Następnie wraz ze sprzętem reprezentantki Polski przeniosą się na Majorkę, gdzie będą przygotowywać się do mistrzostw świata , które odbędą się na początku marca. Niedługo później, też na Majorce odbędą się regaty Pucharu Europy, Puchar Księżniczki Zofii.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!