Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
24 Lutego 2020 - wiadomości żeglarskie
PZŻ wprowadza system wolontariatu zgodny ze światowymi standardami

PZŻ wprowadza system wolontariatu zgodny z wytycznymi Ministerstwa Sportu i światowymi standardami!
Chcesz być wolontariuszem i zdobywać doświadczenie przy imprezach żeglarskich? Zgłoś się do Polskiego Związku Żeglarskiego, który oferuje pionierski, zgodny ze światowymi standardami system wolontariatu. Wolontariuszem może zostać każda osoba fizyczna, która ukończyła 15 rok życia i zgłosi swoją chęć wzięcia udziału w projekcie. Wolontariuszem może zostać również osoba z niepełnosprawnością.

Wolontariat prowadzony jest w trzech obszarach pracy związku: biuro, wydarzenia i imprezy oraz szkolenie i sport. Wolontariat w każdym z tych obszarów podzielony jest na trzy poziomy: wstępny, zaawansowany i liderski.

PZŻ wprowadza system wolontariatu, żeglarstwo

fot. Szymon Sikora

- Opracowany system wolontariatu PZŻ określa kompetencje kandydatów na oraz zasady kwalifikacji na poszczególne poziomy wolontariatu. To zbiór przejrzystych i bardzo uczciwych zasad współpracy. Wolontariat daje możliwość rozwoju kompetencji interpersonalnych, komunikacyjnych, nabycie umiejętności pracy i współpracy w grupie, nawiązywanie nowych kontaktów, w tym międzynarodowych. To także duża przygoda, możliwość poszerzenia horyzontów. W Polskim Związku Żeglarskim przywiązujemy do wolontariatu bardzo dużą wagę, wolontariusze są otaczani szacunkiem, opieką, mają też duże możliwości rozwoju – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

System Wolontariatu opracowany i przyjęty przez Polski Związek Żeglarki ma również na celu stworzenie bazy wolontariuszy, standaryzację procesów organizacyjnych oraz wsparcie projektów realizowanych lub współrealizowanych przez PZŻ. System Wolontariatu PZŻ to narzędzie służące do kompleksowego zarządzania wolontariuszami, stanowiący skuteczny element strategii CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). System został opracowany z uwzględnieniem zapisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688, 1570), Statutu Polskiego Związku Żeglarskiego i Strategii rozwoju żeglarstwa.

Projekt Systemu Wolontariatu PZŻ pozwala m.in. na:

- zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego;
- zyskanie nowych znajomości i kontaktów biznesowych;
- udział w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach żeglarskich;
- rozpoczęcie stałej współpracy z PZŻ.

Dzięki organizacji imprez sportowych na najwyższym poziomie wolontariat sportowy rozwija się w Polsce z każdym rokiem. Ma on swoje korzyści nie tylko jako integracja społeczności i wspólna chęć pomocy, ale także przyczynia się do samorealizacji oraz rozwoju. Wolontariat to również  wspaniała przygoda, radość z pomagania innym i szansa na zawiązanie wielu nowych znajomości. Ponadto pozwala rozwijać kompetencje, a także zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy w przyszłości.

Więcej informacji na temat Systemu Wolontariatu PZŻ można znaleźć na stronie internetowej pod adresem:

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/wolontariat-pzz

Zapraszamy do kontaktu pod adresem wolontariat@pya.org.pl


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!