Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
25 Lutego 2020 - wiadomości żeglarskie
Penelope Cruz „matką chrzestną” Costa Smeralda, zasilanego gazem ziemnym!

W ostatni piątek 22 lutego w Savonie świętowano nadanie imienia nowemu, flagowemu statkowi Costa Cruises. W roli „matki chrzestnej” wystąpiła aktorka Penelope Cruz. Bruno Barbieri przygotował koktajlową wieczorną galę, zwieńczoną spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

W obecności Paula Benini – kapitana Costy Smeraldy, Penelope Cruz przecięła wstęgę i rozbiła butelkę szampana o dziób statku. W uroczystości brał także udział nagradzany wieloma odznaczeniami włoski szef kuchni Bruno Barbieri. Na deskach teatru Colosseo znajdującego się na pokładzie statku, dziewięcioro światowej sławy akrobatów zaprezentowało pokaz „Dream” autorstwa słynnego Viktora Klee. Obchody zakończyły się pokazem fajerwerków przed fortecą Priamar, oświetlając niebo Savony.

Costa Smeralda, zaprojektowana przez Adama D. Tihany’ego odzwierciedla wszystko co najlepsze we Włoszech. Przestrzenie statku są inspirowane pięknem kraju, a użyte tkaniny i akcesoria wykonano na specjalne zamówienie liniowca. Perfekcjonizm włoskiego designu jest zaprezentowany w CoDe czyli Costa Design Muzeum – pierwszym w historii muzeum znajdującym się na pokładzie statku wycieczkowego. Ponadto na statku można znaleźć Spa Solemio, bary tematyczne oraz 16 restauracji, ze specjalnymi strefami dedykowanymi dla rodzin. W nowatorskiej Ristorante Lab można spróbować swoich sił w gotowaniu oraz posłuchać o odpowiedzialnym gospodarowaniu żywnością.

Statek nazywany jest „podróżującym smart city”, wykorzystującym innowacyjne technologie, minimalizujące wpływ na środowisko. Dzięki nowatorskiemu układowi napędowemu opartemu na LNG czyli najbardziej zaawansowanej technologii paliwowej na rynku, jest on w stanie wyeliminować emisję dwutlenku siarki (o 100%) i cząstek stałych (o 95-100%), jednocześnie znacznie zmniejszając emisję tlenku azotu (o 85%) i dwutlenku węgla (redukcja do 20%). Dodatkowo, na pokładzie zainstalowano specjalne instalacje odsalające wodę morską; powstające odpady są w całości poddane recyklingowi.

Grupa Costa jest pierwszym na świecie armatorem, który wykorzystuje technologię LNG do napędzania już dwóch swoich liniowców (Costy Smeraldy i AIDAnovy). Do 2023 r. flota ma zostać powiększona o siedem nowych ekologicznych statków. Inwestycja jest warta ponad 6 miliardów euro.

Costa Smeralda pływa przez cały rok. Tygodniowe rejsy (sb-sb) po zachodniej części Morza Śródziemnego przebiegają na trasie Savona-Marsylia-Barcelona-Palma de Mallorca-Civitavecchia/ Rzym i La Spezia. Tego lata nowy flagowiec zawita również do Cagliari. W sezonie zimowym 2021/2022 planowany jest także przystanek w Palermo.

Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!