Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Października 2020 - relacje żeglarskie
4 finałowa runda 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej

Załoga Yacht Club Gdańsk triumfowała w finałowej czwartej rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych udało się rozegrać 22 wyścigi, które zadecydowały o pozycjach w klasyfikacji generalnej i awansach do Ekstraklasy. Podium 4 rundy uzupełniły po świetnych występach załogi Jacht Klubu Między Żaglami i Odyssey Sailing Club.

26 i 27 września na akwenie szczecińskiego Jeziora Dąbie Małe odbyła się ostatnia, czwarta runda 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Zawodnicy i organizatorzy musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkami, deszczem, silnym wiatrem i niską temperaturą. Pierwszy dzień regat świetnie rozpoczęły załogi UKS Navigo (sternik Agata Najdrowska) i Odyssey Sailing Club (Jacek Turczynowicz). Dobra praca trymerów i szybkie prowadzenie jachtów w trudnych warunkach dawało im przewagę nad resztą stawki, jednak w kolejnych wyścigach błędy taktyczne i przypadki losowe zaprzepaściły szanse na prowadzenie w tabeli po pierwszym dniu. Nieudany początek regat zaliczyły załogi faworytów znajdujące się na podium klasyfikacji generalnej po trzech rundach, czyli Sport Vita Ski&Sail oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

4 finałowa runda 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej, żeglarstwo

foto Gwidon Libera

Drugi dzień rywalizacji przyniósł trochę ulgi od bardzo silnych szkwałów. Bardziej stabilny, chociaż wciąż silny wiatr okazał się wymarzonymi warunkami dla liderów Ligi Yacht Clubu Gdańsk, którzy wygrali cztery pierwsze wyścigi i wypracowali sobie bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Za ich plecami trwała walka o awans do Ekstraklasy na sezon 2021. Słaby start PG Racing Politechniki Gdańskiej (Karol Wysocki) starały się wykorzystać JK Między Żaglami (Paweł Nawrocki), KW Garland Gliwice (Adam Głogowski) i Jachtklub Stoczni Gdańskiej (Maja Remizowicz). Ostatecznie to dwie pierwsze załogi staną do walki z najlepszymi w kolejnym sezonie. Po nieudanym drugim dniu regat żeńska załoga JSG dostanie za rok kolejną szansę na walkę o awans do Ekstraklasy.

Bardzo dobry występ zaliczyły załogi JK Między Żaglami i Odyssey Sailing Club kończąc regaty na podium osiągając najlepsze wyniki w historii swoich startów w Polskiej Lidze Żeglarskiej. Doskonale radziła sobie również żeńska załoga UKS Navigo Sopot, która w 4 rundzie minimalnie przegrała walkę o podium.

Warto podkreślić bardzo wyrównany poziom ostatniej rundy. Aż 9 z 12 załóg wygrywało poszczególne wyścigi i aż 11 z nich zajmowało w wyścigach miejsca na podium. Kolejny sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej zapowiada się ekscytująco.

Wyniki 4 rundy 1 Ligi:
1. Yacht Club Gdańsk 2 – 25 pkt
2. JK Między Żaglami – 29 pkt
3. Odyssey Sailing Club – 32,5 pkt
4. UKS Navigo – 35 pkt
5. KW Garland Gliwice – 35 pkt
6. Sport Vita Ski&Sail – 36 pkt
7. Puchar Polski Jachtów Kabinowych – 38 pkt
8. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 40 pkt
9. RKS Lasery Zegrze – 40,5 pkt
10. AZS Politechnika Gdańska – 43 pkt
11. Legia Warszawa 2 – 47 pkt
12. SKŻ Powidz – 61 pkt

Klasyfikacja generalna 1 Ligi:
1. Yacht Club Gdańsk 2/HRM Racing Team – 47 pkt
2. Sport Vita Ski&Sail Gliwice – 36 pkt
3. Puchar Polski Jachtów Kabinowych/wybieganekury.pl – 36 pkt
4. JK Między Żaglami/Garmin Flynn – 31 pkt
5. KW Garland Gliwice/Simplum – 29 pkt
6. AZS Politechnika Gdańska/PG Racing – 28 pkt
7. Odyssey Sailing Club – 26 pkt
8. Jachtklub Stoczni Gdańskiej/Mowi Women Sailing Team – 25 pkt
9. UKS Navigo Sopot/Budimex Sailing Team – 23 pkt
10. RKS Lasery Zegrze – 15 pkt
11. Legia Warszawa 2 – 12 pkt
12. SKŻ Powidz – 4 pkt

Awans do Ekstraklasy na sezon 2021 wywalczyły załogi SportVita Ski&Sail Gliwice, Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, JK Między Żaglami oraz KW Garland Gliwice. Ostatnie 4 załogi 1 Ligi, będą musiały w przyszłym roku startować w barażach, eliminacjach do 1 Ligi wraz z nowymi zgłaszającymi się do ligi klubami.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2021 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!